POWOŻENIE – MISTRZOSTWA WIELKOPOLSKI I ZIEMI LUBUSKIEJ 2023

W ubiegły weekend tj. 19-20 sierpnia na terenie Stajni Boruja Kościelna po raz drugi odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski i Ziemi Lubuskiej w powożeniu. Tak jak rok wcześniej, również w tym roku rywalizowano w 4 kategoriach: kuce single, kuce pary, duże konie single oraz duże konie pary. Mistrzostwa odbywały się w formacie 2b, czyli pierwszego dnia konkurs ujeżdżenia, a drugiego maraton kombinowany. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwała komisja sędziowska
w składzie: Piotr Helon, Błażej Czajka, Jan Jaskulski oraz Anna Kozłowska.

Tym razem w zawodach uczestniczyło 38 zaprzęgów, w tym 35 w Mistrzostwach, a 3 zaprzęgi w równoległe odbywających się zawodach towarzyskich.

W kategorii kuce single zwyciężył najmłodszy uczestnik mistrzostw Wojciech Klupś powożący kucem Moni. Drugie miejsce zajął Michał Stawiński, a trzecie Paweł Kaczmarek.

W kategorii kuce pary najlepszy okazał się Daniel Kaczmarek z końmi Pasja Ma Larry oraz Springstars Axel przed Dominiką Rimke oraz przedstawicielem gospodarzy Sebastianem Cichockim. Warto nadmienić, że Sebastian wygrał konkurs Memoriałowy na cześć swego zmarłego Ojca Zbigniewa Cichockiego, czym obronił wywalczony rok wcześniej puchar.
W kategorii duże konie single pierwsze miejsce wywalczyła świeżo upieczona mistrzyni Polski, czyli Jagoda Karpińska i koń Ławrow. Drugie miejsce, tak jak rok wcześniej, przypadło Dariuszowi Owsiannemu, a trzecie Darii Brambor.

W rywalizacji dużych par pierwsze miejsce zdobył Krzysztof Szczepaniak powożący parą lipicanów Pluto XX-2 i Pluto XX-1. Drugi na podium był Szymon Pocztowy, a trzeci, również analogicznie jak rok wcześniej, Przemysław Hartlieb.
Z ramienia Wielkopolskiego Związku Jeździeckiego medale oraz nagrody finansowe zdobywcom podium wręczył V-ce Prezes WZJ Stanisław Marek Jóźwiakowski. Warto zaznaczyć, że wzorem roku ubiegłego, poza oficjalną dekoracją Mistrzostw, która odbyła się po zakończeniu zawodów,    w sobotni wieczór miała miejsce również dekoracja konkursu ujeżdżenia.

Na koniec pragniemy gorąco podziękować Panu Romanowi Roszkiewiczowi, głównemu mecenasowi tej imprezy, bez którego wsparcia organizacja Mistrzostw byłaby niemożliwa. Także wielkie brawa dla Państwa Cichockich i Gawrońskich, gospodarzy Mistrzostw oraz właścicieli Stajni Boruja Kościelna, których zaangażowanie oraz trud przełożył się na zorganizowanie zawodów w sposób profesjonalny oraz przebiegający w miłej, rodzinnej zaprzęgowej atmosferze. Do zobaczenia za rok!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Name *