W minionych dniach 22-27.08.2022 w Jakubowicach poznaliśmy medalistów wszystkich kategorii Mistrzostw Polski (MP) i Pucharu Polski Kuców (PP) oraz Juniorów Młodszych na DK, a także Mistrzostw Polski Młodzików na DK w skokach przez przeszkody.

Walka o medale odbywała się tu aż w 8 kategoriach uzależnionych od wieku zawodnika i wzrostu posiadanego konia (kuca).

W najmłodszej grupie A0 PP złoty medal wywalczyła Zofia Cicha i kuc Ferrari, a medal brązowy Helena Lubońska z KJ Podkowa Gruszczyn i Meras. Na wysokim 6 m. uplasowała się również zawodniczka Budzyńskiego KS Kłos SJ Pola Maślak i klacz Kara.

W grupie A1 PP na drugim miejscu podium ze srebrnym medalem zakończył zmagania Tomasz Goszczyński z KS Jumping Events Poznań i Halny. Tuż za podium na 5 m. ukończyła Helena Lubońska i Ramiro z KJ Podkowa Gruszczyn, a na 10 m. Maria Wierucka i Cykor z KS Sydow Riding Team.

W grupie A2 MP srebrny medal wywalczyła zawodniczka KS Sydow Riding Team Zofia Wierucka i Luna, a medal brązowy Hubert Prasek z Stow<. Interhorse Dobra Nadzieja. Na 6 m. zakończyła zmagania Zuzanna Stróżyńska z KJ Centrum Hipiki Jaszkowo i Sajan, a na 7 m. trzy zawodniczki z Wielkopolski: Oliwia Leboda z KJ Olmet-OstSpeed Ostrów Wlkp. i Clogheen Too Hot, Julia Bronnenberg z Budzyńskiego KS Kłos SJ i Walencja oraz Zuzanna Sławińska z KJ Podkowa Gruszczyn i Marnie.

W grupie C PP złoto wywalczyła zawodniczka KJ Podkowa Gruszczyn Wiktoria Tymieniecka i Wiking PP, a na 8 m. zakończyły zmagania dwie koleżanki klubowe: Karolina Kwiatkowska i Sofia oraz Daria Fediow Lili Zagorka.

W grupie D-bis PP srebrny krążek wywalczyła Aleksandra Kępka z KJ Ranczo Kołata i Biotop Bojtorian. Tuż poza pozycją medalową na 4 m. zakończyła Jagoda Kierznowska i Rosanna z KJ Sokół Damasławek, a na 10 m. Michalina Jach z KJ Herkules Wapno i Starpower Captain.

Konkurs finałowy grupy D MP zakończył się zwycięstwem i medalem złotym dla Wiktorii Cwaliny z KJ Podkowa Gruszczyn i Lexusa.

Sukcesy Wielkopolska odniosła również wśród dzieci startujących na dużych koniach.

W Pucharze Polski gr. Junior Młodszy na DK medal brązowy zdobyła Marcelina Łazik z KJ Olmet-OstSpeed Ostrów Wlkp. i Digisport Quattro. W pierwszej dziesiątce uplasowali się również: na 8 m. Marianna Kultys KJ Ranczo Kołata i Numerus oraz Marcel Soforek z KJ Sokół Damasławek i Heros.

W Mistrzostwach Polski gr. Młodzik na DK nie udało się zdobyć medali, na 7 m. zakończyła zmagania Lila Kulesza z KJ Podkowa Gruszczyn i Unbelievable, a na 10 m. Hanna Pszkit z KJ Herkules Wapno i Contina Elizar.

Wielkopolska młodzież wywalczyła również dwa brązowe medale Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski.

W kategorii Kuce medal wywalczyli: Wiktoria Tymieniecka z KJ Podkowa Gruszczyn, Agata Przybyła z KS Sydow Riding Team, Zofia Kamińska z KJ Ranczo Kołata i Pola Szulczyńska z KJ Centrum Hipiki Jaszkowo.

W kategorii Duże Konie medal wywalczyli: Amelia Lewkowicz z KJ Podkowa Gruszczyn, Lena Żakowska z KJ Grodno Dwór, Marcel Soforek z KJ Sokół Damasławek i Antonina Kucharska z KJ Jolly Jumper Węglewskie Holendry.

Łącznie wielkopolskie kluby przywiozły z Młodzieżowych Mistrzostw i Pucharu Polski w Jakubowicach 11 medali.

Gratulujemy serdecznie medalistom oraz wszystkim naszym reprezentantom, rodzicom, trenerom i wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesów zawodników.

Nieco wcześniej w Białym Lesie rozegrane zostały również Mistrzostwa Polski Dzieci, Juniorów, Młodych Jeźdźców i Seniorów oraz Ladies Cup.

Amazonki wielkopolskich klubów zdobyły dwa brązowe medale. W kategorii Juniorów Julia Ganowska zawodniczka bez przynależności klubowej i Number One 28, a w kategorii Ladies Cup Agata Dahlke-Burda z KJ Sokół Damasławek i Ielve.

Gratulujemy serdecznie medalistkom i pozostałym zawodnikom, którym nie udało się zdobyć medali a dzielnie walczyli reprezentując wielkopolskie kluby.