W miniony weekend w Lesznie poznaliśmy medalistów Halowych Mistrzostw Polski oraz Halowego Pucharu Polski Dzieci i Młodzieży na Kucach i Dużych Koniach w skokach przez przeszkody.

Łącznie wielkopolskie kluby przywiozły 8 medali.

W najmłodszej grupie A0 HPP brązowy medal wywalczyła Aleksandra Sławińska i Meras z KJ Podkowa Gruszczyn.
Na wysokim 7 m. ukończyła Emilia Leśniewska z KJ Rumaky i Ikona, na 8 m. Oliwia Tomczak BPK(WIE) i Ferrari, na 9 m. Helena Michalak z KJ Jolly Jumper Węglewskie Holendry i Wincenty, a na 10 m. Helena Lubońska z KJ Podkowa Gruszczyn i B-Kajtek.

W grupie A1 HPP mistrzem został Ignacy Luboński z KJ Podkowa Gruszczyn na kucu S-Piorun. Tuż za podium na 5 m. ukończył Tomasz Goszczyński z Stow. KS Jumping Events Poznań i Halny.

W grupie A2 HMP najwyżej z wielkopolskich klubów sklasyfikowana została zawodniczka KJ Hufnal Ostrów Wlkp. Olga Leonhard i Fiona.

W grupie C HPP złoto wywalczyła zawodniczka KJ Herkules Wapno Michalina Jach na klaczy Kreska.

Konkurs finałowy grupy D HMP zakończył się zwycięstwem i medalem złotym dla Zofii Kamińskiej i Portosa z KJ Fundacji Zawsze Razem Ranczo Kołata. Tuż za podium na 4 m. uplasowała się zawodniczka Stow. KS Jumping Events Poznań Pola Szulczyńska na wałachu Graiguecullen Bens Boy.

Sukcesy Wielkopolska odniosła również wśród dzieci startujących na dużych koniach.

W Halowych Mistrzostwach Polski gr. Młodzik na DK podium zdominowali wielkopolscy zawodnicy. Na najwyższym stopniu stanęła Adriana Czarnecka z KJ Jolly Jumper Węglewskie Holendry, która dosiadała klaczy Orida-M. Na miejscu drugim uplasował się Tomasz Goszczyński z Stow. KS Jumping Events Poznań na klaczy Corea, a na trzecim z medalem brązowym Hubert Prasek z Stow. Interhorse Dobra Nadzieja na wałachu Usher Z.
Tuż poza podium na 5 m. zakończyła zmagania Zofia Marciniak BPK (WIE) na Bacardi, a na 6 m. uplasował się Antoni Dąbrowski z KJ Stajnia Dąbrowscy na wałachu Karrys L.

W Halowych Mistrzostwach Polski gr. Junior Młodszy na DK złoto zdobyła Marcelina Łazik z KJ Olmet-OstSpeed Ostrów Wlkp. dosiadając wałacha Digisport Quattro, a tuż za podium na 4 m. ukończył zmagania Adam Goszczyński z Stow. KS Jumping Events Poznań na ogierze Rammsteint.

Gratulujemy serdecznie medalistom oraz wszystkim naszym reprezentantom, rodzicom, trenerom i wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesów zawodników.

fot. Paula Bartkowiak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Name *