WIELKOPOLSCY MEDALIŚCI OOM I MISTRZOSTW POLSKI MŁODZIKÓW NA DUŻYCH KONIACH

Dużymi sukcesami wielkopolskich zawodników zakończyły się finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich oraz Mistrzostwa Polski Młodzików na dużych koniach, które odbyły się w Facimiechu (małopolskie) w dniach 17-18.07.2022 ujeżdżenie, a skoki przez przeszkody w dniach 22-24.07.2022.

Wielkopolscy młodzi sportowcy wrócili aż z 4 medalami!

Medal srebrny OOM w ujeżdżeniu (duże konie) zdobyła Julianna Przybyła z LKS Cwału Poznań & Foton.

OOM w ujeżdżeniu (kuce) Nikola Antkowiak z Rio Grande Krosinko ukończyła na 13m.

Medal złoty OOM w skokach (kuce) przypadł Oldze Pateckiej z KJ Ranczo Kołata & Boco An Mhuileann.
Dzielnie walczyli również pozostali zawodnicy, którzy zajęli: 7m. Wiktoria Tymieniecka z KJ Podkowa Gruszczyn, 13m. Michalina Kosmalewicz z Stow. Kraju Jumping Team Sieraków, 14m. Aleksandra Kępka z KJ Ranczo Kołata i 15m. Nina Wysoczańska z KJ Michałówka.

Medal złoty OOM w skokach (duże konie) wywalczyła Amelia Lewkowicz z KJ Podkowa Gruszczyn & Forster. O włos od medalu znalazła się na 4m. Helena Gola z KJ Podkowa Gruszczyn, która dzielnie walczyła w rozgrywce, a na kolejnych wysokich pozycjach 11m. Nel Skotarczak z KJ Podkowa Gruszczyn, 13m. Maria Chwałczyńska z KJ Liljówka Stęszewko.

W klasyfikacji województw OOM w jeździectwie Wielkopolska zajęła 2 miejsce, a w klasyfikacji klubowej 1 miejsce KJ Podkowa Gruszczyn, 3 miejsce KJ Ranczo Kołata.

Jednocześnie w tym samym miejscu w finale Mistrzostw Polski Młodzików na dużych koniach medal srebrny zdobył Adam Goszczyński i Charlton z KS Jumping Events Poznań. Minimalnie poza podium na 4 miejscu uplasowała się Wiktoria Cwalina z KJ Podkowa Gruszczyn, na 8m. Jan Kanty Dąbrowski z KJ Stajnia Dąbrowscy, a na 10m. Marcel Soforek z KJ Sokół Damasławek.

W Facimiechu rozegrano również pierwszy Młodzieżowy Drużynowy Puchar Polski, podczas którego Wielkopolska reprezentowana była przez:

  • Nel SkotarczakKJ Podkowa Gruszczyn
  • Antonina KucharskaKJ Jolly Jumper Węglewskie Holendry
  • Amelia LewkowiczKJ Podkowa Gruszczyn
  • Adam GoszczyńskiKS Jumping Events Poznań

Dwie zawodniczki zaliczyły podwójne 0 przejazdy, niestety pozostali zawodnicy nie ustrzegli się błędów.

Dziękujemy za chęć reprezentowania Wielkopolski i liczymy, że na kolejnych MDPP Wielkopolska będzie również walczyć ale już w dwóch kategoriach koni i kuców.

Podczas tegorocznej Olimpiady Młodzieży ogromnie cieszy przede wszystkim duża liczba naszych reprezentantów. Każdy z startujących już na etapie eliminacji wykazywał wysoki poziom wyszkolenia, a podczas finału miło było oglądać naszą Wielkopolską Kadrę, która wyróżniała się nie tylko wysokimi wynikami (II miejsce w klasyfikacji województw) ale również doskonałym wizerunkiem. Było mi bardzo miło słyszeć kiedy osoby ze środowiska pozytywnie wypowiadają się na temat przygotowania naszej reprezentacji podczas otwarcia OOM. Podczas tych zawodów mieliśmy 3 osoby startujące w Mistrzostwach Polski Młodzików. Tutaj wartym podkreślenia jest wynik Adama Goszyńskiego (II miejsce) oraz 11 letniej Wiktorii Cwalina (IV miejsce), którzy regularnie korzystają z naszych akcji szkoleniowych, projektów startowych organizowanych na terenie Wielkopolski. Zatem warto być czynnym członkiem Wojewódzkiej Kadry, bo zdecydowanie poprawia to efekty wynikowe. Co do Drużynowego Pucharu Polski możemy cieszyć się z bardzo dobrych przejazdów Nel Skotarczak oraz Antoniny Kucharskiej, które jako nieliczne zaliczyły double clear. Niestety Adam i Amelia mieli mniej szczęścia, ale wierzymy że w kolejnych latach będziemy mogli wystawić nie tylko ekipę na dużych koniach ale i kucach. Jestem bardzo dumna że mogłam być szefem ekipy tak uzdolnionej młodzieży z Wielkopolski” – podsumowała Marta Stołowska-Lubońska Szefowa Ekipy podczas OOM w skokach.

Gratulujemy serdecznie medalistom oraz wszystkim naszym reprezentantom, rodzicom, trenerom i wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesów zawodników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Name *