Wielkim sukcesem może pochwalić się Wielkopolska zdobywając 8 medali z 15 w Halowych Mistrzostwach Polski w skokach przez przeszkody

W miniony weekend (14-17.03.2024) w Sopocie odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski w skokach przez przeszkody podczas których rozdano medale w 5 kategoriach.

Amazonki i jeźdźcy z Wielkopolski zdobyli aż 8 z 15 możliwych medali.

HMP Dzieci:
Dwa medale wywalczyły zawodniczki KJ Podkowa Gruszczyn: srebrny medal Helena Gola na Digisport Codeina, a brązowy Lila Kulesza na Sherlock.
Tuż za podium na 4 m. uplasował się Adam Goszczyński i Charlton z Stowarzyszenia KS Jumping Events Poznań.
Godne pochwały również 9 m. Marii Kuraszkiewicz BPK WIE i Gibanta

HMP Juniorzy:
W tej kategorii podium zdominowały wielkopolskie amazonki. Złoto wywalczyła bezbłędna przez wszystkie konkursy Antonina Kucharska z KJ Jolly Jumper Węglewskie Holendry na Chicha Mint, srebro Eryka Mikołajczyk na klaczy Zilena z Stowarzyszenia KS Agro-Partner Gorzyce Wielkie, a brąz Zuzanna Dąbrowska z KJ Podkowa Gruszczyn na klaczy Conthagra.
Godne pochwały również 9 m. Olgi Tuliszkiewicz i Lashroos z KJ Sokół Damasławek

HMP Młodzi Jeźdźcy:
Złoty medal zdobyła zawodniczka bez przynależności klubowej Julia Ganowska na wałachu Number One 28.
Tuż za podium na 4 m. zakończył zmagania Mikołaj Kaczmarek i VHS Cascato Du Rouet z Stowarzyszenia KS Jumping Events Poznań, a na 5 m. Nikola Idkowiak i Cordoba z KS Idmar Krajkowo.
W pierwszej dziesiątce uplasowały się również: 7 m. Natalia Sydow i First One z KS Sydow Riding Team, 9 m. Julia Biskup i James B z KJ Sokół Damasławek, 10 m. Oliwia Jach i Kingsbury z KJ Herkules Wapno.

HMP Seniorzy
W kategorii tej triumfował Marek Wacławik z KJ Heaa Turek, który na Kathmandau wywalczył srebrny medal. Wysoko na 6 m. uplasowal się również zawodnik KS Idmar Krajkowo Łukasz Troszczyński na Baghera.

W HMP kategorii Ladies Cup brązowy medal wywalczyła Agata Dahlke-Burda z KJ Sokół Damasławek na klaczy Ielve.
Inne pozycje również godne pochwały i gratulacji:
5 m. Aleksandra Bolko BPK WIE i Messina
7 m. Oliwia Jach z Herkules Wapno i Ex Libris Gold Z
8 m. Justyna Wacławik z KJ Jan Kosicki Duszna Górka i Shade of Gold Nive Z

Tak wyniki zawodników podsumował Prezes WZJ Szymon Tarant, powiedział:
„Bardzo się cieszę z tak dobrych startów Naszych zawodników, szczególnie w kategoriach młodzieżowych. To przede wszystkim efekt rzetelnej pracy w klubach. Mam nadzieję, że wpływ na te wspaniałe wyniki mają również liczne akcje szkoleniowe prowadzone przez Wielkopolski Związek Jeździecki, finansowane z środków własnych WZJ, a także ze środków zebranych dzięki Wechta & Friends Charity Auction oraz środków WSS. Gratuluję wszystkim medalistom i uczestnikom Mistrzostw”

Jeszcze raz ogromne gratulacje dla medalistów i wszystkich wielkopolskich zawodników oraz ich trenerów.
Życzymy  dalszych sukcesów w sezonie otwartym.