W miniony weekend w Sopocie poznaliśmy medalistów wszystkich kategorii Halowych Mistrzostw Polski i Halowego Pucharu Polski Dzieci i Młodzieży w skokach przez przeszkody. Wielkopolska młodzież zdobyła aż 8 medali.

Walka o medale odbywała się w 8 kategoriach uzależnionych od wieku zawodnika i wzrostu posiadanego konia (kuca).

Halowe Mistrzostwa Polski rozegrano w gr. A2 i gr. D.

W www brązowy medal zdobyła Lila Kulesza z KJ Podkowy Gruszczyn na Jowiszu, a tuż poza podium uplasował się Hubert Prasek ze Stowarzyszenia Interhorse na kucu Isgaar, a na 7 m. koleżanka klubowa Zuzanna Dziak na Inis Sle Sorcerer.

W gr. D triumfowały dwie wielkopolskie amazonki. Na najwyższym stopniu podium stanęła Wiktoria Cwalina z KJ Podkowa Gruszczyn i Lexus, która jako jedyna do końca zachowała czyste konto. Medal srebrny odebrała Jagoda Kierznowska z KJ Sokół Damasławek i Benja Luna.

W ramach Halowego Pucharu Polski rozegrano natomiast finały pozostałych grup kucy.

W najmłodszej grupie A0 nie udało się zdobyć żadnego medalu, jednak tuż poza podium na 4 m. uplasowała się Zofia Cicha zawodniczka bpk i Ferrari, a na 5 m. Helena Lubońska z KJ Podkowa Gruszczyn i Alf.

W grupie A1 po złoto sięgnął Ignacy Luboński i S-Piorun z KJ Podkowa Gruszczyn, a poza strefą medalową na 4 m. uplasowała się zawodniczka KJ Fundacji Zawsze Razem Ranczo Kołata Lena Janaszczyk na kucu Pasjonata Parys.

W grupie C złoty medal zdobyła Wiktoria Tymieniecka z KJ Podkowa Gruszczyn i Wiking PP, a medal srebrny wywalczyła Zofia Kamińska z KJ Fundacji Zawsze Razem Ranczo Kołata. Minimalnie poza podium na 4 m. uplasowała się Agata Przybyła z KS Sydow Riding Team i Nancy Ponysport.

W grupie D-bis po złoto sięgnęła Aleksandra Kępka z KJ Fundacji Zawsze Razem Ranczo Kołata dosiadająca wałacha Biotop Bojtorian.

W ramach Halowych Mistrzostw Polski rozegrano również Finał Juniorów Młodszych na Dużych Koniach. Srebrny medal zdobyła tu zawodniczka KJ Podkowa Gruszczyn Amelia Lewkowicz dosiadając klaczy Cerember Me M.

Wysoko uplasowali się również: na 4 m. Lena Żakowska z KJ Grodno-Dwór i Barack IRW a na 6 m. Jan Kanty Dąbrowski z KJ Stajnia Dąbrowscy i Karrys L.

Gratulujemy serdecznie medalistom oraz wszystkim naszym reprezentantom, rodzicom, trenerom i wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesów zawodników. Życzymy dalszych sukcesów w sezonie otwartym.

Fotografie: Aleksandra Ziętak dla Hipodrom Sopot

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Name *