Wielkopolski Związek Jeździecki serdecznie zaprasza kadrowiczów o profilu ujeżdżeniowym na Zgrupowanie Kadry Wojewódzkiej WZJ. Możliwe jest również zgłaszanie się zawodników Kadry na szkolenie „Ujeżdżenie do skoków”.

Czas i miejsce: 21-22 maja 2022 r. w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Zakrzowie (przyjazd 20 maja – piątek)

Treningi będą prowadzić Pan Andrzej Sałacki oraz Pani Żaneta Skowrońska – Kozubik.

Zawodnicy biorący udział w zgrupowaniu zobowiązani są do posiadania aktualnej licencji WZJ lub PZJ.

WZJ sfinansuje pobyt 10 zawodników z koniem (2 treningi, 2 noclegi, wyżywienie zawodnika od kolacji w piątek do obiadu w niedziela, boks dla 1 konia) – liczy się kolejność zgłoszeń.
Dojazd na własny koszt. Wyżywienie konia we własnym zakresie. Drugi koń – boks 200 zł, jeden trening 160 zł.
Dodatkowi kadrowicze, również zgłaszający się na szkolenie „Ujeżdżenie do skoków” mają preferencyjną stawkę wynegocjowaną dla naszej reprezentacji – 600 zł pełny pobyt z dwoma treningami plus 200 zł boks dla konia.

Andrzej Sałacki – aktualny Trener Kadry Narodowej w Ujeżdżeniu, były zawodnik – zdobywca 12 medali Mistrzostw Polski, pierwszy polski finalista Pucharu Świata w Ujeżdżeniu (Goeteborg 1996). Do historii przeszedł jego pokaz ujeżdżenia klasy Grand Prix na koniu bez ogłowia, wykonywany na klaczy półkrwi angielskiej Czcionka – m.in. na stadionie Wembley, co zaowocowało tytułem Jeźdźca Roku FEI oraz prywatnym show w Windsorze dla królowej Elżbiety II. Jako trener związany był pierwotnie ze SK Jaroszówka i WKKW oraz skokami. W latach 80. XX wieku wprowadził do Polski konkurencję woltyżerki, a prowadzony przez niego zespół z Jaroszówki zdobywał kilkakrotnie medale mistrzstw świata i mistrzostw Europy. Później skoncentrował się przede wszystkim na ujeżdżeniu oraz działalności w LKJ Zakrzów. W 2012 był trenerem i kierownikiem polskiej ekipy na igrzyskach w Londynie. Jest także konsultantem i trenerem w USA i Niemczech, a także wchodzi w skład zarządu prestiżowego International Dressage Trainers Club.

Wielkopolski Związek Jeździecki

Żaneta Skowrońska – Kozubik – niezwykle doświadczona zawodniczka ujeżdżenia, wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski, reprezentantka naszego kraju i na Mistrzostwach Świata, Mistrzostwach Europy, a także Mistrzostwach Świata Młodych Koni. Od lat związana z LKJ Zakrzów, gdzie trenuje pod okiem A. Sałackiego. Obecnie również znakomita trenerka w kategorii Dzieci, której podopieczna z powodzeniem startuje na poziomie Mistrzostw Europy i Mistrzostw Polski.

Wielkopolski Związek Jeździecki

Zgłoszenia na zgrupowanie prosimy przesłać do 4 maja 2022 r. na adres mailowy: biuro@wzjpoznan.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Name *