Już w ostatni weekend kwietnia rozpoczną się rozgrywki cyklu zawodów ,,Wielkopolski Talent Roku 2022 ‘’(WTR). Jedyny oficjalny cykl Wielkopolskiego Związku Jeździeckiego.

Zawodnicy rywalizować będą w trzech kategoriach – w ramach WIELKOPONIAKÓW rozgrywane będą konkursy midi i maxi, a Juniorzy natomiast powalczą w kategorii WIELKOKONNI.

„Wielkopolski Talent Roku z założenia ma podnieść poziom wyszkolenia jeździeckiego wielkopolskiej młodzieży jeździeckiej. Dopiero sam finał dla najlepszej 8 odbędzie się na zasadach klasycznych dla konkurencji skoków przez przeszkody. Partnerem WTR została Cavaliada. Myślę, że sporą nobilitacją dla najlepszych będzie sam udział w finale podczas grudniowych zawodów w obiektach MTP” – powiedział Prezes WZJ Szymon Tarant.

„W konkursach kwalifikacyjnych poza błędami na parkurze oceniane będą styl jazdy zawodnika i posłuszeństwo konia ze szczególnym uwzględnieniem: dosiadu podczas jazdy w dystansie, dosiadu podczas skoku, przemierzania trasy po optymalnym rysunku toru (w zakrętach, liniach, szeregach), posłuszeństwa i stopnia ujeżdżenia konia, właściwego stosowania pomocy, doboru tempa w galopie i galopu na właściwą nogę, znalezienie optymalnego miejsca odbicia przed przeszkodą. Arbitrami stylu będą doświadczeni zawodnicy i trenerzy wyznaczeni przez WZJ, którzy będą nie tylko oceniać przejazdy, ale również je komentować” – dodał Łukasz Krajewski Przewodniczący Komisji Skoków WZJ.

„Bardzo się cieszę, że możemy współpracować z Wielkopolskim Związkiem Jeździeckim w zakresie promowania sportu jeździeckiego wśród najmłodszych. Mające długą tradycję zawody Cavaliada w Poznaniu od lat cieszą się olbrzymią popularnością zarówno wśród kibiców jak i zawodników. Wierzę, że start najlepszych zawodników cyklu, „Wielkopolski Talent Roku 2022” podczas grudniowych zawodów na terenie MTP będzie dla nich dużym wyróżnieniem. To świetnie wpisuje się w edukacyjne cele Cavaliada Tour” – powiedział dyrektor Cavaliady Tour Jakub Patelka.

W 2022 roku zaplanowane są następujące KWALIFIKACJE i FINAŁY WTR:
23.04.2022 – 1. Kwalifikacja – ZR Jaszkowo
7.05.2022 – 2. Kwalifikacja – ZR Olsza
25.06.2022 – 3. Kwalifikacja – ZR Korpysy
9.07.2022 – 4. Kwalifikacja – ZR Damasławek
20.08.2022 – 5. Kwalifikacja – ZR Baborówko
22.10.2022 – 6. Kwalifikacja – ZR Wolica Kalisz
26.11.2022 – 7. Kwalifikacja – ZR Poznań (Wola)
15.12.2022 – Finał Wielkokonni – Cavaliada Poznań
18.12.2022 – Finał Wielkoponiacy midi i maxi – Cavaliada Poznań

Szczegółowe informacje WTR 2022.

Już dzisiaj serdecznie zapraszamy do udziału w rozgrywkach WTR – oficjalnym cyklu Wielkopolskiego Związku Jeździeckiego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Name *