WIELKOPOLSCY MEDALIŚCI MISTRZOSTW POLSKI W SKOKACH PRZEZ PRZESZKODY

W ciągu ostatnich dwóch tygodni poznaliśmy medalistów i zwycięzców wszystkich kategorii Mistrzostw Polski w skokach przez przeszkody.

W weekend 20-21.08. 2022 w Białym Lesie rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Dzieci, Juniorów, Młodych Jeźdźców i Seniorów oraz Ladies Cup.

Zawodnicy wielkopolskich klubów zdobyli dwa srebrne medale. W kategorii Juniorów medal wywalczyła Aleksandra Osuch i Crown Du Buisson z JKS Fer Więckowice, a w kategorii Seniorów Jarosław Skrzyczyński i Inturido z KJ Agro-Handel Śrem. W kategorii tej minimalnie poza podium na 5 m. zakończył zmagania również kolega klubowy Mściwoj Kiecoń.

W kategorii Dzieci nie udało się zdobyć medalu, ale tuż poza podium na 4 m. uplasowała się Zuzanna Przybylska zawodniczka BPK, a na 5 m. Amelia Lewkowicz z KJ Podkowa Gruszczyn.

W kategorii Ladies Cup na 5 m. zakończyła Mistrzostwa zawodniczka KJ Sokół Damasławek Agata Dahlke-Burda.

W miniony weekend 27-28.08.2022 w Jakubowicach poznaliśmy natomiast medalistów wszystkich kategorii  Mistrzostw Polski, Pucharu Polski Kuców i Juniorów Młodszych na DK oraz Mistrzostw Polski Młodzików na DK w skokach przez przeszkody.

Walka o medale odbywała się tu aż w 9 kategoriach uzależnionych od wieku zawodnika i wzrostu posiadanego konia (kuca).

W najmłodszej grupie A 0 bez medali dla Wielkopolski, ale w pierwszej dziesiątce uplasowały się 4 Nasze zawodniczki: 5 m. Urszula Rosa z JUKS Abakus Kaczyna, 6 m. Zofia Cicha BPK, 7 m. Maria Wierucka z Rio Grande Krosinko i 8 m. Helena Michalak z KJ Jolly Jumper Węglewskie Holendry.

W grupie A1 tuż za podium na 4 m. zakończył zmagania Ignacy Luboński z KJ Podkowa Gruszczyn i S-Piorun, a na 8 m. Tomasz Goszczyński z KS Jumping Events Poznań.

W finale grupy A2 złoty medal wywalczyła zawodniczka KJ Podkowa Gruszczyn Lila Kulesza i Jowisz, a medal srebrny Agata Przybyła i Nancy Ponysport z KS Sydow Riding Team. Tuż za podium na 4 m. uplasował się Hubert Prasek z Stowarzyszenia Interhorse Dobra Nadzieja, na 5 m. Michalina Jach z KJ Herkules Wapno, na 6 m. Aleksandra Wylegała z Budzyńskiego KS Kłos, a na 9 m. Liwia Nowak z JKS Przybyszewo.

W grupie C srebro wywalczyła zawodniczka KJ Podkowa Gruszczyn Wiktoria Cwalina na Szogunie. W pierwszej dziesiątce uplasowały się również dwie koleżanki klubowe: na 6 m. Wiktoria Tymieniecka, a na 10 m. Daria Fediow.

W grupie D-bis po kolejny krążek, tym razem złoty sięgnęła Wiktoria Cwalina z KJ Podkowa Gruszczyn i Lexus. Tuż poza pozycją medalową na 4 m. zakończyła Aleksandra Kępka z KJ Ranczo Kołata, na 7 m. Nina Wysoczańska z KJ Michałówka, a na 10 m. Nina Sućko z KS Jumping Events Poznań.

Konkurs finałowy grupy D zakończył się zwycięstwem zawodniczki z KJ Ranczo Kołata Olgi Pateckiej i Boco An Mhuileann,  natomiast srebro wywalczyła Jagoda Kierznowska z KJ Sokół Damasławek i Corbinian.

Sukcesy Wielkopolska odniosła również wśród dzieci startujących na dużych koniach.

W Mistrzostwach Polski Młodzików na DK na najwyższym miejscu podium stanęła ponownie Wiktoria Cwalina z KJ Podkowa Gruszczyn i Ulilen, a medal brązowy zdobył Adam Goszczyński z KS Jumping Events Poznań i Charlton. W pierwszej dziesiątce uplasowali się również: na 7 m. Marcelina Łazik z KJ Olmet-OstSpeed Ostrów Wlkp., na 8 m. Maja Nagła z Stow. KJ Stajnia Adamus Rogusko, a na 9 m. Jan Kanty Dąbrowski z KJ Dąbrowscy Smogorzewo.

W najliczniej obsadzonym finale Juniorów Młodszych na DK  złoty medal zdobyła Kornelia Jurasz z KJ Podkowa Gruszczyn na klaczy Contina Elizar. Również wysoko na 9 m. zakończyła zmagania Jagoda Kierznowska z KJ Sokół Damasławek.

Łącznie wielkopolskie kluby przywiozły z Mistrzostw Polski 11 medali. Zdecydowanie najwięcej przypadło KJ Podkowa Gruszczyn, ale nie muszą się wstydzić również KJ Agro-Handel Śrem, JKS Fer-Więckowice, KS Sydow Riding Team, KJ Ranczo Kołata, KJ Sokół Damasławek, KS Jumping Events Poznań oraz inne kluby, którym medali nie udało się zdobyć, ale zawodnicy plasowali się wysoko jak: JUKS Abakus Kaczyna, Rio-Grande Krosinko, KJ Jolly Jumper Węglewskie Holendry, SJ Kunowo, Stowarzyszenia Interhorse Dobra Nadzieja, KJ Herkules Wapno, Budzyński KS Kłos, KJ Michałówka, KJ Olmet-OstSpeed Ostrów Wlkp., JKS Przybyszewo, KJ Stajnia Adamus Rogusko, KJ Dąbrowscy Smogorzewo, KJ CH Jaszkowo, OKJ Oxer Wtórek.

Gratulujemy serdecznie medalistom oraz wszystkim naszym reprezentantom, rodzicom, trenerom i wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesów zawodników.

Foto : Katarzyna Broda & Asia Bręklewicz