WIELKOPOLSCY MEDALIŚCI HMP I HPP DiM

W miniony weekend w Sopocie poznaliśmy medalistów wszystkich kategorii Halowych Mistrzostw Polski i Halowego Pucharu Polski Dzieci i Młodzieży w skokach przez przeszkody.

Walka o medale odbywała się aż w 9 kategoriach uzależnionych od wieku zawodnika i wzrostu posiadanego konia (kuca).

W najmłodszej grupie A 0 srebrny medal przypadł amazonce Zofii Cichej na Ferrari.

W grupie A1 po złoto sięgnęła Zofia Wierucka i Cykor z Rio Grande Krosinko, a po brąz Adriana Czarnecka z KJ Jolly Jumper Węglewskie Holendry i Pasjonata Lisa.

W najliczniejszym finale grupy A2 złoty medal wywalczyła zawodniczka KJ Herkules Wapno Michalina Jach i Kreska, a medal brązowy Zofia Wierucka i Luna z Rio Grande Krosinko.

W grupie C triumfowały zawodniczki KJ Podkowa Gruszczyn, zajmując drugie i trzecie miejsce na podium. Wiktoria Cwalina na Szogunie zdobyła srebro, a Daria Fediow na Lili Zagorce brąz.

W grupie D-bis po złoto sięgnęła Olga Patecka na Boco an Mhuileann z KJ Ranczo Kołata, a po srebro Wiktoria Cwalina z KJ Podkowa Gruszczyn i Lexus.

W najbardziej prestiżowej kategorii (ranga Mistrzostw Polski) w gr. D, w której rozgrywane są Mistrzostwa Europy, srebrny medal zdobyła amazonka KJ Podkowa Gruszczyn Julia Ganowska na Tiffany, a brązowy medal wywalczyła na klaczy Benja Luna Jagoda Kierznowska z KJ Sokół Damasławek.

KJ Podkowa Gruszczyn, za sprawą zdobywającej złoty medal Nel Skotarczak na klaczy Karika wygrał też w gr. E.

Łącznie wielkopolskie kluby przywiozły 12 medali. Zdecydowanie najwięcej przypadło KJ Podkowa Gruszczyn, ale nie muszą się wstydzić również Rio-Grande Krosinko, KJ Ranczo Kołata, KJ Sokół Damasławek, KJ Herkules Wapno i KJ Jolly Jumper Węglewskie Holendry oraz inne kluby, którym medali nie udało się zdobyć, ale zawodnicy plasowali się wysoko jak: JUKS Abakus Kaczyna, KS Sydow Riding Team, SJ Kunowo, KJ CH Jaszkowo, KJ Wolica, KS Jumping Events Poznań, KJ Michałówka czy OKJ Oxer Wtórek.

„Ogromnie cieszy bardzo dobra forma Wielkopolskich zawodników w kategoriach młodzieżowych. Hipodrom Sopot stanął całkowicie na wysokości zadania, aby impreza tej rangi mocno zapadła nam w pamięci, a osiągnięte tam sukcesy świadczą nie tylko o doskonałej młodzieży z naszego regionu, ale również o Trenerach jakich posiadamy oraz ośrodkach przygotowujących wszystkich do startów w Mistrzostwach.  Jesteśmy w przededniu zgrupowania kadry wojewódzkiej dla tej kategorii wiekowej, na którym będziemy mogli bezpośrednio popracować nad niedociągnięciami oraz poszerzyć horyzonty i nadać nowe cele na 2022 rok. Od lat wiadomo że Wielkopolska to kuźnia talentów dlatego zamierzamy to wykorzystać i promować Jeździectwo za pomocą naszej młodzieży” – podsumowała zawody Marta Stołowska-Lubońska Przewodnicząca Komisji Dzieci i Młodzieży.

Gratulujemy serdecznie medalistom oraz wszystkim naszym reprezentantom, rodzicom, trenerom i wszystkim osobom, które przyczyniły się do sukcesów zawodników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Name *