POWOŻENIE – MISTRZOSTWA WIELKOPOLSKI I ZIEMI LUBUSKIEJ

W weekend 27-28 sierpnia 2022 na terenie Stajni Boruja Kościelna po raz pierwszy odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski i Ziemi Lubuskiej w Powożeniu.

Rywalizowano w 4 kategoriach: kuce single, kuce pary, duże konie single oraz duże konie pary. Pierwszego dnia uczestnicy mieli do zaprezentowali swoje umiejętności na czworoboku w konkursie ujeżdżenia, natomiast w niedzielę odbył się maraton kombinowany. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwała komisja sędziowska w składzie: Piotr Helon, Błażej Czajka oraz Joanna Mularczyk-Czajka. W zawodach uczestniczyło 31 zaprzęgów.

W kategorii kuce single zwyciężyła Adrianna Oszejko powożąca koniem Wincent. W kategorii kuce pary najlepszy okazał się reprezentant gospodarzy Sebastian Cichocki końmi Grom i Wenecja przed Antoniną Netza oraz Krzysztofem Adamskim. Dodatkowo Sebastian Cichocki wygrał również konkurs Memoriałowy na cześć jego zmarłego Ojca Zbigniewa Cichockiego. W kategorii duże konie single bezkonkurencyjna okazała się Katarzyna Wieczorek i koń Lolek, którzy wygrali zarówno sobotnie ujeżdżenie oraz niedzielny maraton kombinowany.

Drugie miejsce przypadło Dariuszowi Owsiannemu, a trzecie Katarzynie Plura. W rywalizacji dużych par pierwsze miejsce zdobył kolejny przedstawiciel Stajni Boruja Kościelna Dawid Gawroński powożący końmi Nixon i Parduc, drugi był Marcin Jeśkowiak, a trzeci Przemysław Hartlieb.

Podczas dekoracji puchary oraz nagrody finansowe wręczył główny darczyńca zawodów Pan Roman Roszkiewicz. Z ramienia WZJ medale zdobywcom podium wręczył Stanisław Marek Jóźwiakowski. Warto zaznaczyć, że poza oficjalną dekoracją, która odbyła po zakończeniu zawodów, również miała miejsce w sobotni wieczór dekoracja po konkursie ujeżdżenia.

Podsumowując zawody zorganizowane pierwszy raz w takiej formule można uznać za udane, co napawa optymizmem na przyszłość. Planowane są już kolejne edycje mistrzostw. Na koniec szczególne podziękowania składamy gospodarzom mistrzostw, właścicielom Stajni Boruja Kościelna, Państwu Gawrońskim i Cichockim, bez których zaangażowania przeprowadzenie tej imprezy nie byłoby możliwe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Name *