Podczas Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Dzieci i Młodzieży w skokach przez przeszkody, które odbyły się w miniony weekend w Jakubowicach wielkopolskie kluby po eraz kolejny udowodniły,

że należą do ścisłej polskiej czołówki w pracy z jeździecką młodzieżą.

Walka o medale odbywała się aż w 8 kategoriach uzależnionych od wieku zawodnika i wzrostu posiadanego konia (kuca).

W najbardziej prestiżowej kategorii (ranga Mistrzostw Polski) w gr. D, w której rozgrywane są Mistrzostwa Europy, srebrny medal zdobyła amazonka KJ Podkowa Gruszczyn Julia Ganowska na Tiffany.

W najmłodszej grupie A 0 (dzieci 8-10 lat i kuce do 120 cm) srebrny medal przypadł amazonce Zofii Cichej na Ferrari.

W grupie A1 (dzieci do 11 lat, kuce do 130 cm) po złoto sięgnęła Wiktoria Cwalina z KJ Podkowa Gruszczyn na S-Piorun. Tym samym ta amazonka zapewniła sobie prawo startu w prestiżowych rozgrywkach Cavaliada Future w sezonie 2021/2022. Brązowy medal przypadł tu Zofii Wieruckiej i Cykorowi z Rio-Grande Krosinko.

KJ Podkowa Gruszczyn, za sprawą zdobywającej złoty medal Nikolii Panarowicz i Maroko wygrał też w gr. C (zawodnicy do lat 16, kuce do 140 cm).

W grupie D-bis (zawodnicy do lat 16, kuce do 148 cm) triumfowała Olga Patecka na Boco an Mhuileann z KJ Ranczo Kołata, a srebro zdobyła Jagoda Kierznowska z KJ Sokół Damasławek i Corbinian.

Sukcesy Wielkopolska odniosła również wśród dzieci startujących na dużych koniach.

W grupie Młodzików na najwyższym miejscu podium stanęła Nel Skotarczak z KJ Podkowa Gruszczyn oraz Casch M.E, a w Juniorach Młodszych srebro przypadło amazonce z Rio-Grande Krosinko Oldze Styła i Crusty Croc.

Łącznie wielkopolskie kluby przywiozły 9 medali. Zdecydowanie najwięcej przypadło KJ Podkowa Gruszczyn, ale nie muszą się wstydzić również Rio-Grande Krosinko, KJ Ranczo Kołata i KJ Sokół Damasławek oraz inne kluby, którym medali nie udało się zdobyć, ale zawodnicy plasowali się wysoko jak: KS Sydow Riding Team, KS Jumping Events Poznań, Budzyński KS Kłos, Lehmann Sport Horses Sp. z o.o. JUKS Abakus Kaczyna, KJ Jolly Jumper Węglewskie Holendry, KJ Centrum Hipiki Jaszkowo, JKS Przybyszewo czy St. KJ Stajnia Adamus Rogusko.

Gratulujemy serdecznie medalistom oraz wszystkim naszym reprezentantom, rodzicom, trenerom i wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesów zawodników.

Foto: Kamila Tworkowska.  Na zdjęciu (druga i trzecia od lewej) Wiktoria Cwalina i Zofia Wierucka – medalistki kategorii A1.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Name *