W sobotę 2 października w Racocie zakończył się konkursami finałowymi kolejny już Puchar Wielkopolski w Ujeżdżeniu.

Konkursy eliminacyjne rozgrywane były w tym roku w Raduszynie, Krosinku, Baborówku i Łopuchowie, a zawodnicy zbierali punkty rankingowe w pięciu kategoriach, przy czym udział w finale premiowany był specjalnym mnożnikiem, przynosząc sporo zmian w tabelach. Przez cały sezon opiekę sponsorską nad zawodami Pucharu sprawował Pro- Linen, któremu należą się za to specjalne podziękowania.
Nagrodę specjalną Dla Najmłodszego Zawodnika oraz drugą nagrodę specjalną – Za Najwyższy Wynik Łączny – ufundowała wspierająca od lat ten cykl Komisja Ujeżdżenia WZJ. Pierwszy z tych pucharów powędrował do 9-letniej Lili Kuleszy, natomiast drugi – do juniorki Dominiki Siudzińskiej.
Sesję zdjęciową w obu kategoriach juniorskich – na dużych koniach i na kucach – zasponsorował serwis fotograficzny Foto i Basta. Pamiątkowe puchary i piękne flots dla wszystkich kategorii  ufundował z kolei  Wielkopolski Związek Jeździecki, dzięki któremu uhonorowane zostały najlepsze trójki z każdej grupy wiekowej.
W grupie Młodzików były to: Wiktoria Cwalina, Hania Karwowska i Zosia Chrostowska, a w grupie Juniorów na Kucach – Nikola Antkowiak, Wiktoria Cwalina i Jola Kóska.
W kategorii Open nagrody otrzymały: Dominika Siudzińska, Halina Kosakowska i Agnieszka Kowalczyk.
W bardzo rozwojowej grupie Juniorów na Dużych Koniach po zaciętej walce ostatecznie puchary otrzymały: Helena Król, Małgorzata Kuś oraz Agata Gaweł.
Pięknie jeżdżące juniorki triumfowały również w Seniorach – Natalia Głębowska, Alicja Michalska i Agnieszka Słodzinka to amazonki, które w tej kategorii okazały się być nie do pokonania. Warto przy okazji zaznaczyć, że wszystkie zawodniczki zaprezentowały bardzo wysoki poziom, a obserwowanie ich rywalizacji było dla wielkopolskiej społeczności ujeżdżeniowej wielką przyjemnością.
I choć emocje sezonu 2021 już za nami, pozostajemy z nadzieją, iż nadchodzący rok dostarczy nam wielu równie ekscytujących wrażeń, a zawodniczkom i zawodnikom przyniesie kolejne wspaniałe wyniki i satysfakcję z prowadzącej do nich pracy!

 

Ranking końcowy

 

Zdjęcia Foto i Basta

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Name *