Dostępne już są propozycje oraz otwarty jest panel zgłoszeniowy www.zawodykonne.com na Bosma Jeździeckie Mistrzostwa Wielkopolski w Skokach Przez Przeszkody, które odbędą się w dniach 25.-28. lipca 2024 r.

Zawody te są najważniejszą imprezą mistrzowską rozgrywaną na terenie działania Wielkopolskiego Związku Jeździeckiego w Poznaniu. Rozgrywane są w 5-ciu kategoriach młodzieżowych, kategorii seniorów oraz kierowanej do amatorów kategorii Open. Na miejsce rozgrywania Mistrzostw został wybrany Hipodrom Klubu Jeździeckiego Agro-Handel Śrem w Olszy. Jest to jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów nie tylko w Wielkopolsce, ale i w Europie, gdzie jeźdźcy i konie rywalizować będą na nowoczesnej arenie konkursowej z systemem Ebe-Flut. Konie stać będą w komfortowych stajniach. Na kibiców czeka 500 miejsc siedzących w dużej części na zadaszonej trybunie. W ciągu czterech dni rozegranych zostanie 21 konkursów w 7 kategoriach. Pula nagród w całych Mistrzostwach to 80 000 PLN nagród finansowych, 20 000 PLN nagród rzeczowych oraz nagrody honorowe (medale, statuetki/puchary, flots, szarfy, derki).

Nieprzypadkowo została wybrana data zawodów, ostatni weekend lipca, okres wakacyjny spowoduje, że udział w Mistrzostwach nie będzie konkurował z procesem edukacji młodych ludzi. Spotkanie w jednym miejscu trzech grup zawodników: dzieci i młodzieży, profesjonalistów oraz amatorów, daje możliwość podpatrywania przez mniej doświadczonych jeźdźców, którzy już reprezentują mistrzowski poziom.

,,Naszą misją jest pokazanie sportu jeździeckiego jak najszerszej grupie publiczności a Jeździeckie Mistrzostwa Wielkopolski w Skokach Przez Przeszkody organizowane przez Wielkopolski Związek Jeździecki w Poznaniu są kolejną imprezą popularyzującą ten sport w Wielkopolsce.

Na zawodników czekają doskonałe warunki i niebagatelne premie finansowe. Jako pierwsi w Polsce w imprezie rangi Mistrzowskiej zastosowaliśmy inny podział nagród. Część puli nagród będzie do wygrania już w konkursach półfinałowych. Zwiększy to widowiskowość Mistrzostw, a przy tym doskonale zgra się z nowymi przepisami Mistrzostw mówiącymi, że o zwycięstwie decyduje wynik pary koń-jeździec – powiedział Szymon Tarant Prezes Wielkopolskiego Związku Jeździeckiego.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Name *